Dziedzictwo Kulturowe Gminy Olszanica

Zadanie grantowe: pt. Dziedzictwo Kulturowe Gminy Olszanica

Grantobiorca:Bieszczadzka Fundacja - "Orelec Gala"

Kwota przyznanego grantu: 19 860,00 zł

Dofinansowanie: 100%

Termin realizacji: 02.08.2021 - 17.06.2022

Przedsięwzięcie 2.2.3 Przygotowanie i wydanie materiałów promujących obszar LSR

Przedmiotem zadania było wydanie albumu promującego lokalne dziedzictwo kulturowe, zarówno materialne np.: cerkwie, kościoły, kapliczki przydrożne, jaki niematerialne np. Stowarzyszenie i Zespół Ludowy "Uherczanie", który istnieje już od blisko 100 lat. Album zawiera materiały zdjęciowe wraz z opisami wielu produktów turystycznych wykorzystujących zasoby naturalne i kulturowe obszaru LSR np. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, która jest miejscem gdzie można zobaczyć, dotknąć a nawet zasmakować lokalnego dziedzictwa kulturowego. W wydawnictwie zostały pokazane ciekawe miejsca przyrodnicze: pomniki przyrody, rezerwaty, a także miejsca społeczno-kulturowe i rekreacyjne.

Publikacja została wydana w nakładzie 1000 szt.

Publikacja do pobrania:
Gmina Olszanica