Promocji Bieszczadów nigdy dość!

Zadanie grantowe pt. Promocji Bieszczadów nigdy dość!

Grantobiorca: STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ HOŃKA

Kwota przyznanego grantu: 20 000,00 zł

Dofinansowanie: 100%

Termin realizacji: 01.02.2022 - 31.10.2022

Przedsięwzięcie 2.1.3 - Liczba nośników informacyjnych (strony internetowe, albumy itp.)

Przedmiotem zadania było uwiecznienie unikalnych walorów przyrodniczych i twórczości regionu Bieszczadów poprzez wydanie 1 płyty i 1 materiału filmowego (teledysk) stanowiących spójną całość, prezentującą niezwykłą różnorodność przyrody i kultury muzycznej obszaru LSR. Celem głównym zadania było podniesienie atrakcyjności obszaru LGD poprzez prezentację jego zasobów za pomocą muzyki i filmu wpływając w ten sposób na rozwój turystyki, kultury oraz rozpowszechnianie i promowanie produktu lokalnego, jakim jest poezja śpiewana lokalnych twórców. Płyta i film, jako nośniki informacji wpłyną na promocję regionu w całym kraju oraz poza jego granicami, a także zachcą odbiorców do przyjazdu co przyczyni się do rozwoju turystycznego naszego obszaru. Realizacja zadania jest bardzo ważna dla lokalnej społeczności, ponieważ umożliwia popularyzację twórczości lokalnych artystów, inspirowanej zarówno kulturą, dziedzictwem jak i naturalnymi zasobami obszaru LSR. Wydanie płyty i filmu (teledysku) daje szanse na zatrzymanie dla potomnych żywej tradycji muzycznej i przyrodniczej tego regionu. Dzięki utrwaleniu dorobku artystycznego na nośniku CD i "taśmie" filmowej nie tylko uda się ocalić od zapomnienia dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, lecz także pozwoli to zapoznać publiczność spoza środowiska lokalnego z dorobkiem rodzimej kultury.

W ramach zadania wydano 1 płytę w nakładzie 500 szt. i nagrano 1 film (teledysk). Na wydanej płycie muzycznej znajdą się inspirowane regionem, jego historią i dziedzictwem kulturowym, autorskie utwory członków zespołu muzycznego, którzy pochodzą z gmin należących do obszaru LGD oraz filmu (teledysku) obejmującego wybrane walory przyrodnicze i turystyczne z każdej z gmin wchodzących w obszar LGD.

Link do teledysku: